ukončit historii
Titulek pro tisk

Shakespearovské slavnosti nabídnou v červenci komedie Shakespearovské slavnosti nabídnou v červenci komedie Shakespearovské slavnosti nabídnou v červenci komedie Shakespearovské slavnosti nabídnou v červenci komedie

Shakespearovské slavnosti nabídnou v červenci komedie

Po krvavém Richardovi III. budou patřit Letní shakespearovské slavnosti opět komediím. Od 18. července se na pražský program vrací Zkrocení zlé ženy s Romanem Zachem a Tatianou Vilhelmovou, kterou v roli Kateřiny alternuje Jana Stryková. Hru o ženském i mužském zkrocení uvádí festival na otevřené scéně Hudební a taneční fakulty AMU na Malostranském náměstí 13. Pražskou premiéru bude mít 23. července na Pražském hradě nová komedie Marná lásky snaha v nastudování ostravských herců. A brněnský Špilberk přivítá 20. a 21. července další novinku, milostnou komedii Dvaja páni z Verony s Lukášem Vaculíkem a Zuzanou Norisovou. Osvědčený festivalový hit Veselé paničky windsorské se odehraje v Plzni. Zábavná hra o ženském důvtipu a hloupé mužské žárlivosti s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou tu bude k vidění 24. a 25. července. Vstupenky na všechny tituly nabízí Ticketportal, poslední část lístků jde právě do prodeje.

Zkrocení zlé ženy uvádí festival už druhou sezonu. Rozverné představení v režii Daniela Špinara se loni bleskurychle vyprodalo a i letos patří k nejžádanějším titulům. „Kateřina je pro mě ženou svobody a nespoutanosti," říká o své postavě Tatiana Vilhelmová a podobně vidí hubatou Kateřinu i alternující Jana Stryková. „Kateřina touží po tom, aby si jí někdo všiml, ale odmítá se přizpůsobit a chovat se podle očekávání jako něžná květinka  - chce, aby ji milovali takovou, jaká je,“ říká Stryková.

Petruchia hraje opět Roman Zach, jako obletovanou Bianku uvidíme letos Terezu Vilišovou. Biančina nápadníka Lucencia znovu ztvární Vojtěch Dyk v alternaci s Matoušem Rumlem. Dále hrají David Novotný, Vladimír Marek, Oldřich Vízner, Pavel Kikinčuk, Jiří Černý, Michal Kern, Petr Vančura ad. Komedie je na programu od 18. do 22. července na scéně Hudební a taneční fakulty AMU. Tam se vrátí ještě od 6. do 18. srpna a naposledy ji uvidíme od 20. do 25. srpna na Pražském hradě.

Marná lásky snaha, Dvaja páni z Verony

Novinkou letošního programu je komedie Marná lásky snaha režiséra Ondreje Spišáka. Premiéru bude mít v Ostravě, kde se hraje od 18. do 21. července, poté se od 23. do 25. července představí divákům v Praze a od 26. do 27. července i publiku v Brně. „Marná lásky snaha je bláznivá komedie, která si střílí z lidské domýšlivosti a zároveň přesně popisuje směšné lidské chování ve věcech lásky," říká režisér Spišák. V dravé i hravé hře připomínající nejlepší komické Mozartovy opery se diváci mohou těšit zejména na energické výkony výborných ostravských herců a také na živě hranou hudbu v podání mladé polské violoncellistky Ashii Grzesik, která úspěšně působí i ve Spojených státech.

Princeznu francouzskou hraje Kateřina Janečková známá ze seriálu Ošklivka Katka, Kateřinu ztělesní Tereza Dočkalová, čerstvá držitelka Thálie pro herecký talent do 33 let. V roli Kotrby, mladíka z vesnice se objeví Michal Kavalčík populární jako Ruda z Ostravy. „Kotrba je vychytrálek, obratný veksláček, který vždycky ví, s kým se spolčit, aby se mu vedlo dobře," říká Michal Kavalčík, který je rád, že se publiku ukáže i jinak než jen jako prostoduchý Ruda. Dále hrají Albert Čuba, Vladimír Polák, Jiří Sedláček, Zbygniew Kalina, Michal Sedláček, Lada Bělašková, Vladimír Čapka, Jan Fišar ad.

Jak uvádí mluvčí festivalu Magdalena Bičíková, „nejnabitější jsou momentálně plzeňské Paničky, poslední místa lze sehnat také na tři pražská představení komedie Marná lásky snaha. Loni vyprodané Zkrocení zlé ženy bude mít letos jen v Praze třiadvacet repríz, takže je tu zatím ještě dostupné,“ potvrdila Bičíková. Vstupenky jsou stále k mání také na novou slovensko-českou hru Dvaja páni z Verony. Půvabná milostná komedie v režii Petera Mankoveckého s Lukášem Vaculíkem v roli Vévody, Zuzanou Norisovou v úloze Júlie a Ondrejem Kovaľem jako Valentínem zahajuje od 20. července festival v Brně.

Mluvčí také upozornila, že původně plánované hostování slovenského představení Richard III. od 27. do 29. července na Pražském hradě bylo z technických důvodů zrušeno. Vstupenky mohou diváci vracet v síti Ticketportal.


> zpráva ke stažení zde [PDF 35 kB]16.07.2012

PRESS

08.09.2012  -  Letošní Shakespearovské slavnosti končí, vidělo je 83 tisíc diváků, PDF
26.08.2012  -  Shakespearovské slavnosti jdou do finále, s diváky se rozloučí Richardem III., PDF
16.08.2012  -  Kuřata, jablka i pravý sekt. Na Shakespearovských slavnostech se v létě hoduje, PDF
30.07.2012  -  Shakespearovské slavnosti uvedou naposledy Jindřicha IV., loučí se i Romeo a Julie, PDF
16.07.2012  -  Shakespearovské slavnosti nabídnou v červenci komedie, PDF
25.06.2012  -  Na Pražském hradě zavládnou v létě dva Richardové III., český a slovenský, PDF
04.06.2012  -  Letní shakespearovské slavnosti 2012 - hlavní tisková zpráva, PDF
17.04.2012  -  Shakespearovské slavnosti zahajují předprodej. Novinkou bude Richard III. s Jiřím Langmajerem, PDF

Tiskové informace a mediální servis LSS 2012:

Magdalena Bičíková
Jana Bryndová

Kontakt: magdalena@shakespeare.cz

Fotografie ke stažení

Fotografie ke stažení najdete v sekci FOTOGALERIE – na vybraný obrázek klikněte 2x a rozbalí se v tiskové kvalitě. K fotografii prosím uveďte vždy kredit (popisek se jménem autora a vyfotografovaných osob je uveden nad každým snímkem), pro účely propagace festivalu je repro snímku zdarma.

HLEDAT
GOOGLE PŘEKLADAČ: