ukončit historii
Titulek pro tisk

Veselé paničky s Polívkou a Stašovou opět na Shakespearovských slavnostech

Veselé paničky s Polívkou a Stašovou

opět na Shakespearovských slavnostech

Komedii Veselé paničky windsorské uvádí od pondělí 11. července festival Letní shakespearovské slavnosti na své druhé pražské scéně, na nádvoří Hudební a taneční fakulty AMU na Malostranském náměstí 13. Divácký hit v režii Jiřího Menzela se hraje na slavnostech už třetí sezónu: zábavná hra o ženském důvtipu a mužské žárlivosti bude v Praze k vidění až do 29. července, vstupenky jsou zatím stále v prodeji.

„Nejvíc se těším na Bolka Polívku jako Jana Falstaffa, který mne, ale hlavně diváky, dokáže pokaždé spolehlivě rozesmát," říká Simona Stašová, která bude letos v roli paní Pažoutové opět čelit Falstaffovým návrhům. „Navíc mám ráda prostor, volnost a nebe nad hlavou - a to vše pod širákem nacházím," dodala herečka, která spíš než v klasickém divadle hraje v létě raději pod otevřeným nebem.

„Na Falstaffovi se mi líbí, že svoje prohry popisuje s gustem a radostí, takže lidé jsou k němu shovívaví, a nakonec mu i odpustí," řekl o své roli Bolek Polívka. Podle něj je sice bonvivánský Falstaff možná „ověšen všemi možnými hříchy, pod všemi cetkami ale stále prosvítá sytá zeleň vlastního stromu".

„Komedie mám rád, protože v nich často zajiskří víc pravdy a moudrosti než v tragédiích, které nám obvykle předkládají pravdy dávno známé," řekl o hře režisér Jiří Menzel. Ten do dalších rolí obsadil Evu Režnarovou, Jaromíra Dulavu, Jaroslava Satoranského, Hynka Čermáka, Michala Novotného, Šárku Vaculíkovou, Jana Cinu, Rudolfa Jelínka, Jana Přeučila a další.

Vtipnou scénu z vlajícího prádla ke „košilaté" komedii vytvořil Menzelův oblíbený scénograf Karel Glogr. Kostýmy navrhl známý filmový a divadelní výtvarník Milan Čorba.

Traduje se, že komedii si od Shakespeara objednala sama královna Alžběta, neboť ji v prvním dílu hry Jindřich IV. nadchla postava rytíře Jana Falstaffa a svého oblíbence chtěla vidět na jevišti zamilovaného. Shakespeare však její přání splnil i nesplnil: Ve Veselých paničkách totiž Jan Falstaff tu lásku používá hlavně jako nástroj, kterým chce vyřešit svou soukromou finanční krizi.

Veselé paničky uvidí letos publikum také v Brně (1. - 3. srpna) a v Ostravě (4. - 6. srpna). Do Prahy se titul vrátí od 26. do 31. srpna, kdy bude na programu na první scéně slavností, v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu. Vstupenky prodává Ticketportal.


> zpráva ke stažení zde [PDF 33 kB]11.07.2011

PRESS

02.09.2011  -  Shakespearovské slavnosti končí, vidělo je 81 tisíc diváků, PDF
15.08.2011  -  Shakespearovské slavnosti jdou do finále, diváky chladnější léto neodrazuje, PDF
28.07.2011  -  Do Prahy přijíždí Oko za oko, Shakespearova komedie o řízení státu, PDF
22.07.2011  -  Pražský hrad ovládnou milostná dramata W. Shakespeara, PDF
18.07.2011  -  Shakespearovské slavnosti znovu uvedou Jindřicha IV., hru o přátelství a politice, PDF
12.07.2011  -  Václav Havel poslal Táně Vilhelmové danajský dar – svou knihu v gruzínštině, PDF
11.07.2011  -  Veselé paničky s Polívkou a Stašovou opět na Shakespearovských slavnostech, PDF
21.06.2011  -  Shakespearovské slavnosti poprvé nabídnou dětský den, PDF
07.06.2011  -  Letní shakespearovské slavnosti 2011 - hlavní tisková zpráva, PDF
30.05.2011  -  Shakespearovské slavnosti se blíží, vstupenky mizí z předprodeje, PDF
15.04.2011  -  Shakespearovské slavnosti zahajují předprodej, PDF

Tiskové informace a mediální servis LSS 2011:

Magdalena Bičíková
Jana Bryndová

Kontakt: magdalena@shakespeare.cz

Fotografie ke stažení

Fotografie ke stažení najdete v sekci FOTOGALERIE – na vybraný obrázek klikněte 2x a rozbalí se v tiskové kvalitě. K fotografii prosím uveďte vždy kredit (popisek se jménem autora a vyfotografovaných osob je uveden nad každým snímkem), pro účely propagace festivalu je repro snímku zdarma.

AKTUÁLNĚ:
HLEDAT
GOOGLE PŘEKLADAČ: