ukončit historii
sobota 18.9.2021 05:45 hod.

Předprodej vstupenek na Letní shakespearovské slavnosti zahájen

Letní shakespearovské slavnosti zahajují od 15. dubna předprodej vstupenek na rok 2008. Tradiční divadelní přehlídka pod širým nebem proběhne letos od 25. června do 8. září a kromě obvyklých scén v Praze, Brně a Bratislavě se nově odehraje také v Ostravě a Košicích. Festival poprvé nabídne i komfortní číslovaná sedadla na obou pražských scénách. Vstupenky na tři a více představení lze až do 15. května koupit přes exkluzivního předprodejce TICKETPORTAL. Teprve poté se rozběhne prodej lístků na jednotlivé večery.

„Předprodejem vstupenek na nejméně tři představení vycházíme vstříc věrným divákům, kteří na naše hry chodí v létě i několikrát,“ říká výkonný ředitel festivalu Václav Beránek. Ti tak mohou získat vstupenky v předstihu, najednou a v termínech dle svého výběru. Výhodná nabídka platí i pro firmy a není zpoplatněná žádnou další přirážkou.

Jak uvádí mluvčí festivalu Magdalena Bičíková, na programu české části festivalu je letos celkem devět inscenací včetně tří premiér. Těmi bude letos KOMEDIE OMLYLŮ v režii Ivana Rajmonta a česko-slovenská inscenace SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ s Oldřichem Víznerem a Táňou Pauhofovou. V obnovené premiéře uvedou Letní shakespearovské slavnosti i tragédii OTHELLO, kde roli Jaga nově ztvární Martin Stránský. Počítá se i s úspěšnými reprízami: BOUŘÍ s vynikajícím Janem Třískou v roli otroka Kalibana, KUPCEM BENÁTSKÝM s Bolkem Polívkou v úloze lichváře Shylocka a rozvernou komedií JAK SE VÁM LÍBÍ s Mariánem Labudou, Martinem Dejdarem a sestrami Norisovými. Festival přivítá i několik zajímavých hostů: hru SMÍM PROSIT, LADY? MACBETH v režii Martina Huby tu po několik exkluzivních večerů představí renomované brněnské Divadlo Husa na provázku. Teatr Ludowy z Krakova uvede tragédii RICHARD III v režii známého polského filmaře a divadelníka Jerzyho Stuhra, který ztvární i hlavní roli. Svou verzi KOMEDIE OMYLŮ předvedou na slavnostech i ostravští herci v produkci agentury PaS de théâtre a v režii Petera Gábora. Novinkou slovenské části slavností bude ANTONIUS A KLEOPATRA: historický kus Williama Shakespeara však diváci v České republice uvidí až příští rok.

Součástí programu bude i výstava MAXIMÁLNÍ FOTOGRAFIE v zahradách Pražského hradu, která představuje to nejlepší z fotografické sbírky skupiny PPF, generálního partnera Letních shakespearovských slavností. Výstava bude letos věnována snímkům klasika české fotografie Václava Chocholy.

Jak uvedli pořadatelé z Agentury SCHOK, sedadla na obou pražských scénách budou v rámci všech tří zón hlediště poprvé číslována. „Vyšli jsme vstříc divákům, kteří na nabitých představeních už několik let volali po větším komfortu,“ říká Václav Beránek. „Tato změna je však umožněna zásadním zmenšením počtu sedadel - kapacita pražských hledišť tak letos klesne až třetinu,“ upozorňuje výkonný ředitel festivalu. Už proto je výhodné obstarat si vstupenky na festival včas.

Lístky lze letos pořídit za 790 korun do první zóny hlediště, druhá zóna je za 540 korun. „Ceny nejlevnějších vstupenek - 280 korun do třetí zóny - jsme se rozhodli zachovat,“ říká Beránek, který zároveň poukazuje na výhodné slevy pro držitele ZTP, učitele a studenty.

Jen v Praze, v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu a na nádvoří hudební fakulty AMU na Malostranském náměstí 13, je plánováno 98 představení. Celkem se má v rámci festivalu odehrát až 156 shakespearovských večerů. Největší zájem pořadatelé předpokládají právě o novinky v čele s KOMEDIÍ OMYLŮ: tvář „české Sophie Loren“ Jitky Čvančarové, která v inscenaci ztvární žárlivou Adrianu, láká diváky na festival také z plakátů, pozvánek a přelepů na pražských tramvajích.

www.shakespeare.cz


> zpráva ke stažení zde [PDF 47 kB]14. dubna 2008

PRESS

22.09.2008- Výstavou Noční chodec prošlo 90 tisíc návštěvníků, PDF
09.09.2008- Shakespearovské slavnosti zažily příjemné léto, PDF
02.09.2008- Shakespearovské slavnosti uzavře Macbeth s thajskými boxery, PDF
15.08.2008- Shakespearovské slavnosti přivítají ostravskou Komedii omylů, PDF
25.07.2008- Sen noci svatojánské, PDF
24.07.2008- Shakespearovské slavnosti Ostravě přidávají Komedii omylů, PDF
06.07.2008- Komedie omylů, PDF
01.07.2008- Maximální fotografie Václava Chocholy, PDF
10.06.2008- LSS 2008 - HLAVNÍ TISKOVÁ ZPRÁVA, PDF
10.06.2008- Maximální fotografie, PDF
03.06.2008- Pozvánka na tiskovou konferenci Letních shakespearovských slavností, PDF
26.05.2008- Ivana Jirešová jako královna víl na Shakespearovských slavnostech, PDF
14.05.2008- Vstupenky na Shakespearovské slavnosti už v prodeji !, PDF
12.05.2008- Letní shakespearovské slavnosti chystají Komedii omylů, PDF
30.04.2008- Maximální fotografie představí tajuplné snímky Václava Chocholy, PDF
14.04.2008- Předprodej vstupenek na Letní shakespearovské slavnosti zahájen, PDF

Tiskové informace a mediální servis LSS 2008:

Magdalena Bičíková
Jana Bryndová

Kontakt: magdalena@shakespeare.cz
Tel: 420 226 200 833