ukončit historii
Leoš Noha (Šťovíček), Petr Čtvrtníček (Puškvorec), Mnoho povyku pro nic, 2014, zdroj: © AGENTURA SCHOK, foto: Pavel Mára
PPF - GENERÁLNÍ PARTNER LETNÍCH SHAKESPEAROVSKÝCH SLAVNOSTÍ

GENERÁLNÍ PARTNER LETNÍCH SHAKESPEAROVSKÝCH SLAVNOSTÍ

českyEnglish version

Historie Letních shakespearovských slavností

Premiéry

2013

Sen noci svatojánské

2012

Richard III.

2011

Zkrocení zlé ženy

2010

Jindřich IV., Romeo a Julie (PaS de Theatre), Oko za oko – niečo za niečo, Merry Wives of Windsor, As You Like It (GB Theatre Company)

2009

Veselé paničky windsorské, Macbeth, Midsummer Night\'s Dream, Much Ado About Nothing (British Shakespeare Company)

2008

Komedie omylů, Antonius a Kleopatra, Komedie omylů (PaS de Theatre)

2007

Bouře, Sen noci svatojánské

2006

Othello, Jak se vám líbí

2005

Večer tříkrálový, Kupec benátský, Shakespearovi šašci

2004

Romeo a Julie, Blázni, milenci a básníci

2003

Hamlet

2002

Král Lear

2001

Marná lásky snaha

2000

Zkrocení zlé ženy

1999

Jak se vám líbí

1998

Macbeth

1995

Zkrocení zlé ženy

1994

Romeo a Julie

1990

Sen noci svatojánské

 

Letní shakespearovské slavnosti jsou nejstarší a největší divadelní přehlídkou pod širým nebem v Evropě zaměřenou na uvádění děl Williama Shakespeara.

Festival trvá od konce června do začátku září a odehrává se na otevřených scénách v PRAZE (v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu a od roku 2007 také na nádvoří Hudební a taneční fakulty AMU na Malostranském náměstí 13, v BRNĚ (hrad Špilberk), v OSTRAVĚ (Slezskoostravský hrad) a v BRATISLAVĚ (Bratislavský hrad).

Vznik festivalu inicioval prezident Václav Havel. Ten začátkem 90. let otevřel Pražský hrad umělcům, aby na Hrad přilákali veřejnost. První shakespearovské představení tu proběhlo už v roce 1990 a od roku 1998 se tu slavnosti pořádají pravidelně. V letech 1999 a 2000 udělil Václav Havel festivalu svoji osobní záštitu. Akci svou záštitou podpořil v roce 2004 i tehdejší prezident Václav Klaus. Od roku 2005 festival aktivně spolupracuje i s Nadačním fondem manželů Livie a Václava Klausových.

Velkým příznivcem slavností generální partner festivalu, investiční skupina PPF. Tuzemská společnost stojící na špičce finančního trhu podporuje festival už od roku 2000. Díky její iniciativě se divadelní přehlídka v minulosti rozšířila o prestižní fotografické výstavy i velkorysé akce charitativní (benefiční představení, speciální projekty na pomoc výkonným umělcům v životních nesnázích atd.) či projekty zaměřené na dětského diváka.

Od roku 1998 je pořadatelem slavností AGENTURA SCHOK, spol. s r.o.. Právě pod jejím vedením se festival nebývale rozrostl co do obsahu i kvality uváděných inscenací.

Důležitou roli při pořádání LSS hrají také jeho tradiční spolupořadatelé – Správa Pražského hradu a Hlavní město Praha. Na existenci Letních shakespearovských slavností kdysi zareagoval i Buckinghamský palác, kdy o pokračování festivalu projevil zájem formou osobního dopisu princ Charles.

O popularitě Slavností svědčí živý zájem o vstupenky, rekordní počty návštěvníků (až 87.000 za sezónu) i celková úroveň akce, promítající se v nebývalém mediálním ohlasu a uznalých kritikách. Během léta se odehraje přibližně 150 představení a open-air hlediště s kapacitou 600-1000 míst bývají pravidelně plná. Akce s každoročními premiérami nově nastudovaných Shakespearových her se za dobu své existence etablovala na událost, kterou si kulturní veřejnost nenechává ujít.

Předprodej vstupenek v Praze exkluzivně v síti Ticketportal.Předprodej vstupenek v Praze exkluzivně v síti TICKETPORTAL

FULLTEXT

Skupina PPF, generální partner Letních shakespearovských slavností Home Credit, logo                      O2 Czech Republic a.s., logo                Skupina ČEZ, logo Správa Pražského hradu, logo          Praha, logo         Praha, znak Právo, logo          Rádio Impuls          TV Prima
BMW
Laundryland Knihy Dobrovský, logo Student Agency, logo JCDecaux, logo
MLADÁ FRONTA, logo E15, logo Týdeník Euro, vydavatelství Mladá fronta Scéna.cz, logo RockZone  105,9 Novinky.cz, logo Story, logo Týdeník Květy, logo