ukončit historii
Hana Vagnerová (Hermie) a David Prachař (Theseus/Oberon), Sen noci svatojánské 2013, zdroj: © AGENTURA SCHOK, foto: Pavel Mára
PPF - generální partner Letních shakespearovských alavností

GENERÁLNÍ PARTNER LETNÍCH SHAKESPEAROVSKÝCH SLAVNOSTÍ

Letní shakespearovské slavnosti 2013 oslavují. Inscenace Veselé paničky windsorské přivítala stotisícího diváka. Závěr bude opět patřit letošní premiéře Sen noci svatojánské.

Inscenace Veselé paničky windsorské, která je na repertoáru Letních shakespearovských slavností již pátou sezónu, si na své konto připsala další úspěch. Po loňské oslavě sté reprízy přivítala letos (v pátek 16. srpna) stotisícího návštěvníka, v tomto případě divačku. Ta převzala z rukou zástupců hereckého souboru Simony Stašové a Bolka Polívky a uměleckého ředitele pořádající agentury Libora Grosse plaketu stotisícího návštěvníka a další ceny od partnerů Slavností, včetně VIP vstupenek na příští ročník Letních shakespearovských slavností. Stotisící návštěvník byl samozřejmě radostnou událostí pro všechny herce, kteří v inscenaci hrají. Při závěrečné děkovačce si šťastnou divačku „vytáhli“ na pódium pro společné foto.

Bolek Polívka, Simona Stašová a s květinou Radka Šťastná - stotisící divák Veselých paniček windsorských (16. 8. 2013), foto: Roman ...

Komedie Veselé paničky windsorské je k vidění do 23. srpna na scéně Nejvyššího purkrabství Pražského hradu. 

Závěr Letních shakespearovských slavností bude patřit letošní premiéře Sen noci svatojanské, svatební komedii o bloudění v lese vztahů, v režijním ztvárnění tandemu SKUTR. Diváci se tak mohou, mimo jiné, těšit na Davida Prachař v dvojroli Thesea a Oberona, Vandu Hybnerovou v rolích Hippolyty a Titanie, Hanku Vagnerovou v roli Hermie, Martina Písaříka v roli Lysandra nebo na výborného Csongora Kassaie v dvojroli Egea a Puka. Inscenace Sen noci svatojanské byla přijata jak nadšenými diváky, tak i médii např. Sen noci svatojánské má vtip, poezii i magii (Právo), Po představení chce se člověku vstát a volat Bravo! (aktuálně.cz), Sen noci svatojánské je inscenace, která se jen tak nevidí (ihned.cz).

Sen noci svatojanské  se bude hrát od 25. 8. do 7. 9. na scéně Nejvyššího purkrabství Pražského hradu.

Vstupenky na představení Veselé paničky windsorské a Sen noci svatojánské se pohybují v cenovém rozmezí od 250 do 990 Kč a jsou k dostání v síti Ticketportal nebo přímo na pokladně Nejvyššího purkrabství Pražského hradu (Jiřská 6, Praha 1). Pokladna je otevřena od 15:00 do 21:00 a to vždy pouze v den, kdy se hraje. Začátky představení jsou obvykle ve 20:30 hodin.

Generálním partnerem Letních shakespearovských slavností je skupina PPF.

Mediálními partnery jsou: Právo, rádio Impuls, TV Prima, novinky.cz, Mladá fronta, E15, Euro, scena.cz, rádio Rock Zone, Vlasta, Story.


> zpráva ke stažení zde [PDF 34 kB]19. 08. 2013

PRESS


09. 09. 2013
O víkendu skončily Letní shakespearovské slavnosti 2013. Navštívilo je přes osmdesát šest tisíc divákůPDF ]

19. 08. 2013
Inscenace Veselé paničky windsorské přivítala stotisícího divákaPDF ]

06. 08. 2013
Inscenace Veselé paničky windsorské očekává jubilejního stotisícího divákaPDF ]

11. 07. 2013
Letní shakespearovské slavnosti jsou hitem letošního létaPDF ]

17. 06. 2013
Sen noci svatojánské - o víkendu se začalo zkoušet v kostýmechPDF ]

13. 05. 2013
Premiérou hry Sen noci svatojánské odstartují letošní shakespearovské slavnostiPDF ]

22. 04. 2013
Předprodej vstupenek na Letní shakespearovské slavnosti 2013 v Praze začíná!PDF ]

14. 03. 2013
Přípravy na Letní shakespearovské slavnosti jsou v plném prouduPDF ]Tiskové informace a mediální servis LSS 2013:

           Tiskové informace a mediální servis LSS 2013 - Johana a Pavel Turnerovi
Johana Turnerová  johana@turner.cz  +420 606 232 055
Pavel Turnerpavel@turner.cz+420 602 346 315
www.turner.cz

Fotografie ke stažení

Fotografie ke stažení najdete v sekci FOTOGALERIE – na vybraný obrázek klikněte 2x a rozbalí se v tiskové kvalitě. K fotografii prosím uveďte vždy kredit (popisek se jménem autora a vyfotografovaných osob je uveden nad každým snímkem), pro účely propagace festivalu je repro snímku zdarma.

Další informace:

Předprodej vstupenek v Praze exkluzivně v síti Ticketportal.Předprodej vstupenek v Praze exkluzivně v síti TICKETPORTAL

FULLTEXT

NEWSLETTER