Úspěšnou premiérou to začíná, nadupaným červencem pokračuje! Zahájeny jsou Letní shakespearovské slavnosti.

tisková zpráva, 28. června 2023

Premiéra komedie Jak se vám líbí odstartovala letošní sezónu Slavností, jedné z nejvýznamnějších kulturních událostí roku, jejíž generálním partnerem je skupina PPF.

Ani krátká nepřízeň počasí nepřekazila divákům zážitek ze včerejšího zahájení Letních shakespearovských slavností. Déšť sice donutil pořadatele udělat přestávku o něco dříve, přesto publikum nadšeně aplaudovalo novince Jak se vám líbí režiséra Jakuba Nvoty. Václav Matějovský, Lucie Štěpánková, Roman Zach, Markéta Děrgelová, Pavla Tomicová a další herečtí kolegové na scéně rozehráli příběh plný lásky ale i bláznivě nečekaných situací. Líbí se hraje s drobnými přestávkami do 14. července a od 22. srpna do 2. září, kdy festival zakončí.

Nenechte si ujít

Na scéně Martin Hilský je unikátní kulturní událost spojující svět divadla, poezie a hudby. U příležitosti krásného životní jubilea profesora Hilského se ve dvou premiérových večerech 17. a 18. července představí vedle pana profesora i Marek Eben, Tereza Ramba, David Novotný, Barbora Munzarová, Zdeněk Piškula, Jessica Boone, Daniel Dobiáš a Jiří Stivín.

Následovat bude pražská premiéra slovenského Hamleta. Ľuboš Kostelný získal na Slovensku za roli Hamleta ocenění DOSKY za nejlepší mužský herecký výkon minulé sezony. Jeho matku Gertrudu hraje Tereza Kostková. „Každý režisér zvýrazňuje nějaké téma a tady je to rozhodně mateřská láska, mateřství v souboji s posledními záblesky aktivního ženství, možností mít ještě nového muže a s pocitem viny ze spáchaného zločinu. Rozhodně to není vražedkyně, spíš královna, navenek silná, ale uvnitř velmi křehká,“ říká o roli Gertrudy představitelka Tereza Kostková. Hamlet se hraje v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu od 20. do 22. července.

Poté zahřmí

Bouře, magická komedie režijního dua Skutr, se úspěšně hraje již třetí sezónu. Jedinečnou podívanou rozjedou v nejkrásnější pozdní hře Williama Shakespeara od 24. června do 1. srpna představitelé hlavních rolí David Prachař, Eliška Křenková, Zdeněk Piškula, Marek Daniel nebo Josef Polášek.

139 představení, kolik zbývá vstupenek?

Letní shakespearovské slavnosti 2023 se konají v Praze (kromě Nejvyššího purkrabství také na Letní scéně HAMU na Malostranském náměstí), Brně, Ostravě a Bratislavě. Na programu je celkem 14 titulů rozprostřených do 139 představení. Doporučujeme všem zájemcům o Slavnosti na nic nečekat a koupit si vstupenku dříve, než bys řekl léto! Podrobné informace jsou k dispozici na stránkách festivalu www.shakespeare.cz nebo v prodejní síti www.ticketmaster.cz. Aktuality a zajímavosti nabízí Instagram a Facebook.

Partneři Letních shakespearovských slavností 2023

Generální partner:  skupina PPF

Hlavní partneři: HOME CREDIT, CETIN

Hlavní mediální partneři: PRÁVO, FREKVENCE 1, NOVA

Partneři: HOFFMANN A ŽIŽÁK – OFICIÁLNÍ DEALER MERCEDES-BENZ, LAUNDRYLAND PRAHA, HOTEL BELVEDERE PRAHA, URBANLUXOREA HOTELS & RESORTS

Mediální partneři: iGLANC, VLASTA, NOVINKY.CZ, SCENA.CZ

Spolupořadatelé: KANCELÁŘ PREZIDENTA REPUBLIKY, SPRÁVA PRAŽSKÉHO HRADU, HLAVNÍ MĚSTO PRAHA, MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 1


Ticketmaster
oficiální prodejce vstupenek
nejčastější dotazy
  help.ticketmaster.cz
   775 178 168 (po-pá 9:00-17:00)
PRODEJNÍ MÍSTA TICKETMASTER

NEPŘEHLÉDNĚTE

ZRUŠENÁ PŘEDSTAVENÍ LSS V SEZÓNĚ 2023 V ČR

3. 9. 2023 (TZ) Slavnosti se letos Líbily moc

Díla Williama Shakespeara v překladu Martina Hilského najdete v nakladatelství ATLANTIS.

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Využíváme také cookies pro remarketing, které déle využívají reklamní a sociální sítě pro úpravu zobrazovaných reklam tak, aby pro vás byly zajímavé. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: