NA SCÉNĚ MARTIN HILSKÝ

PREMIÉRA LETNÍCH SHAKESPEAROVSKÝCH SLAVNOSTÍ 2023

NA SCÉNĚ MARTIN HILSKÝ je unikátní kulturní zážitek, který spojuje svět divadla, poezie a hudby. Jsou to nejen oslavy významného jubilea, ale také příležitost pro všechny, kteří mají rádi Shakespeara a jeho dílo, setkat se s výjimečnými hosty, a především fascinující osobností profesora Martina Hilského. Ten slaví v letošním roce významné životní jubileum a při této příležitosti vznikají dva komponované večery. Během nich se pan profesor zamyslí nejen nad životem a tvorbou Williama Shakespeara, ale i nad překladem jakožto formou umělecké tvorby a tím, jak se nadčasová témata odrážejí v bardových sonetech.
 
Interview s panem profesorem, jež povede moderátor Marek Eben, doprovodí sonety, které přednesou oblíbení herci Tereza Ramba, Zdeněk Piškula, Barbora Munzarová a David Novotný. Hudební doprovod vzniká pod taktovkou skladatele a textaře Dana Dobiáše, který se ve spolupráci s Martinem Hilským zasloužil o zhudebnění velké části Shakespearových sonetů. Hudebním partnerem bude panu Dobiášovi legendární jazzový hudebník a multiinstrumentalista Jiří Stivín. Zhudebněné sonety zazpívají Jessica Boone a Zdeněk Piškula. Režie se ujali Kristýna Jankovcová a Adam Svozil.

Fotogalerie představení Na scéně Martin Hilský

Termíny představení - program

 

Na scéně Martin Hilský

Autor sonetů
William Shakespeare
Překlad
Martin Hilský
Režie
Kristýna Jankovcová a Adam Svozil
Hudba
Daniel Dobiáš
Kostýmní koncept
Lucie Jiříková
Produkce
Aneta Novotná

ÚČINKUJÍ

Martin Hilský
Marek Eben
Tereza Ramba
Zdeněk Piškula
Barbora Munzarová
David Novotný
Jessica Boone

HUDEBNÍ DOPROVOD

Daniel Dobiáš
Jiří Stivín

Premiéra: 17. července 2023, Praha

Ticketmaster
oficiální prodejce vstupenek
nejčastější dotazy
  help.ticketmaster.cz
   775 178 168 (po-pá 9:00-17:00)
PRODEJNÍ MÍSTA TICKETMASTER

NEPŘEHLÉDNĚTE

ZRUŠENÁ PŘEDSTAVENÍ LSS V SEZÓNĚ 2023 V ČR

3. 9. 2023 (TZ) Slavnosti se letos Líbily moc

Díla Williama Shakespeara v překladu Martina Hilského najdete v nakladatelství ATLANTIS.

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Využíváme také cookies pro remarketing, které déle využívají reklamní a sociální sítě pro úpravu zobrazovaných reklam tak, aby pro vás byly zajímavé. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: