Hamlet (EN), William Shakespeare

PREMIÉRA PRAGUE SHAKESPEARE COMPANY 2024


Performed in English with Czech subtitles.

Hamlet, Shakespeare's most famous play and his greatest character, comes to Prague in a dazzling new English-based, multi-lingual production featuring a thrilling artistic company from across Europe. This innovative and exciting new production shows in many ways WE ARE HAMLET – and explores the central questions of existence – Who Am I? Why Do I Exist? What Must I Do? The production is produced by Prague Shakespeare Company, the Bremer Shakespeare Company (Germany) and the Odesa Academic Ukrainian Music and Drama Theater named Vasyl Vasylko in association with the Czech Summer Shakespeare Festival and is supported by the EU Creative Europe fund.

Starring PSC favorites Jessica Boone, Taylor Napier, Karel Hermanek Jr., Gregory Gudgeon, and Guy Roberts alongside stars of the German and Ukrainian theatre. Directed by Guy Roberts. Performed in English with select moments in Czech, German, and Ukrainian. With Czech surtitles featuring Czech translation by Martin Hilský.


Hra je uváděna v angličtině s českými titulky.

Hamlet, Shakespearova nejslavnější hra a jeho největší postava, přichází do Prahy v nové, oslnivé vícejazyčné inscenaci vycházející z anglického textu, na které se podílí skvělý umělecký soubor z celé Evropy. Tato nová, neotřelá a fascinující inscenace ukazuje, že v mnoha ohledech i MY JSME HAMLET – a zabývá se ústředními otázkami existence: Kdo jsem? Proč existuji? Co musím dělat? Inscenace vzniká v produkci Prague Shakespeare Company, Bremer Shakespeare Company (Německo) a Oděského akademického ukrajinského hudebně-dramatického divadla Vasyla Vasylka ve spolupráci s Letními shakespearovskými slavnostmi a je finančně podporována z fondu EU Kreativní Evropa.

V hlavních rolích se představí oblíbení členové PSC Jessica Boone, Taylor Napier, Karel Heřmánek mladší, Gregory Gudgeon a Guy Roberts spolu s hvězdami německého a ukrajinského divadla. Režie: Guy Roberts. Představení je uváděno v angličtině s vybranými pasážemi v češtině, němčině a ukrajinštině s českými titulky obsahujícími překlad Martina Hilského.

Fotogalerie představení Hamlet (EN)

Ticketmaster
oficiální prodejce vstupenek
nejčastější dotazy
  help.ticketmaster.cz
   775 178 168 (po-pá 9:00-17:00)
PRODEJNÍ MÍSTA TICKETMASTER

prague.eu - praha v rytmu století

Hamlet v roce 2024 poprvé v Litomyšli

NEPŘEHLÉDNĚTE

"V tuhle chvíli mám pocit, že nevím vůbec nic, že jsem všechno zapomněl," říká s úsměvem Roman Zach, představitel dvojrole vévodů před oprašovacími zkouškami úspěšné komedie Jak se vám líbí, která se po roce vrací na Letní shakespearovské slavnosti - tisková zpráva 16. 7. 2024

Podívejte se na komedii Marná lásky snaha tak, jak ji zachytil fotograf Pavel Hejný.

Díla Williama Shakespeara v překladu Martina Hilského najdete v nakladatelství ATLANTIS.

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Využíváme také cookies pro remarketing, které déle využívají reklamní a sociální sítě pro úpravu zobrazovaných reklam tak, aby pro vás byly zajímavé. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: