Měsíc do Slavností 2022!

tisková zpráva, 24. května 2022

S blížícím se datem úvodní pražské premiéry festivalu, nezastavitelného Macbetha, nastal čas pro tiskovou konferenci Letních shakespearovských slavností, kde byl podrobně představen letošní program a jeho zajímavosti. Proběhla dnes, v úterý 24. května, od 11 hodin na příjemné venkovní terase Klubu Lávka s výhledem na impozantní pražskou scenerii včetně Pražského hradu, kde se poté bude mimo jiné festival odehrávat.

Událost zahájily tradiční postavy s festivalem úzce spjaté, jako je jeho ředitel Michal Rychlý či kultovní překladatel Shakespeara Martin Hilský. Macbetha zastoupil představitel hlavní role Marek Němec, jeho divadelní partnerka Lenka Krobotová a režisér Jakub Krofta. Inscenaci Sen noci svatojánské přiblížil jeden z ředitelů ostravské produkce Slavností Petr Sýkora, režisérka Adéla Laštovková Stodolová a z herců Tomáš Dastlík. Za bratislavské Slavnosti pak ředitelka Janka Zednikovičová promluvila o jejich novém nastudování Hamleta. K originálnímu formátu divadelního Koncertu pro Mr. Shakespeara doplnili informace skladatel a scenárista Daniel Fikejz a režisér Filip Nuckolls, z obsazení Jitka Čvančarová, a o hudební vstup se postaral Richard Tesařík a Kateřina Pechová. Za generálního partnera festivalu, skupinu PPF, se zúčastnila členka správní rady Nadace PPF Jana Tomas Sedláčková. Setkáním tentokrát provázela moderátorka Kristina Kloubková.

„Příprava nové sezony je každoroční dobrodružství přinášející nové výzvy. Vždy chceme našim divákům dopřát co možná nejrozmanitější shakespearovskou radost a tu ještě něčím vyšperkovat. Letos jsme se rozhodli inscenovat celkem čtyři premiéry, z nichž jedna má podobu scénického koncertu. Mix napětí i humoru, který v premiérách přináší Macbeth, Hamlet a Sen noci svatojánské, tak doplní Koncert pro Mr. Shakespeara. Do všech projektů se nám podařilo ke spolupráci přizvat populární talentované kumštýře, a že byl náš výběr dobrý, potvrzuje i stále narůstající zájem o vstupenky. Teď ještě aby nám přálo i počasí a za měsíc hurá na to,“ s úsměvem dodává umělecký ředitel Libor Gross a zdůrazňuje, že kdo neviděl komedii Mnoho povyku pro nic, má letos poslední příležitost, neboť tato Menzelova veselohra se po krásných devíti letech loučí a poslední reprízy budou nepochybně hodně divoká jízda.

Divák nebude sedět v koutě!

Doporučujeme všem zájemcům o Slavnosti na nic nečekat a koupit si vstupenku dříve, než bys řekl Shakespeare! Podrobné informace jsou k dispozici na stránkách festivalu www.shakespeare.cz anebo v prodejní síti www.ticketmaster.cz. O aktualitách jsou diváci informováni také prostřednictvím Instagramu a Facebooku.

Partneři

Generální partner:  skupina PPF

Hlavní partneři: HOME CREDIT, CETIN

Hlavní mediální partneři: PRÁVO, FREKVENCE 1, NOVA

Partneři: STRABAG, HOFFMANN A ŽIŽÁK – OFICIÁLNÍ DEALER MERCEDES-BENZ, FILMSERVICE, LAUNDRYLAND PRAHA, HOTEL BELVEDERE PRAHA, URBANLUX – VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR CROCS PRO ČR A SR, OREA HOTELS & RESORTS

Mediální partneři: GLANC, VLASTA, NOVINKY.CZ, SCENA.CZ

Spolupořadatelé: SPRÁVA PRAŽSKÉHO HRADU, HLAVNÍ MĚSTO PRAHA, MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 1


Lov na losa / situační komedie. Hrají: Jana Polášková, Petra Horváthová, Saša Rašilov, Marek Daniel a Ladislav Hampl

NEPŘEHLÉDNĚTE

Díla Williama Shakespeara v překladu Martina Hilského najdete v nakladatelství ATLANTIS.

Zrušená představení v sezóně 2022.

PPF - generální partner Letních shakespearovských slavností
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Využíváme také cookies pro remarketing, které déle využívají reklamní a sociální sítě pro úpravu zobrazovaných reklam tak, aby pro vás byly zajímavé. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: