Letní shakespearovské slavnosti drží palce kamenným divadlům

tisková zpráva, 30. srpna 2020

V pátek 28. srpna skončily letošní Letní shakespearovské slavnosti. I přes vynucené zkrácení programu je navštívilo krásných 62 341 diváků. Jejich zájem spolu s podporou festivalových partnerů, v čele s generálním partnerem skupinou PPF, byly pro uplynulý ročník zcela zásadní.

Slavnosti trochu jinak

Jedenáct inscenací a koncert, vše rozprostřeno do sto tří večerních produkcí v šesti týdnech v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Na první pohled shakespearovská přehlídka, jak má být. Bohužel však s jednou zásadní změnou. Doba covidová znemožnila připravit a odehrát novou premiérovou inscenaci, proto byl hrací plán upraven a zkrácen. Diváci tak měli příležitost navštívit hry, které jim třeba v minulosti utekly, nebo se mohli znovu přijít podívat na své oblíbené tituly.

„Jsme rádi, že se nám povedlo Slavnosti zrealizovat v maximálně možném rozsahu, i když bez premiéry. Z pohledu pořadatele provázely každý den určité obavy. Ke strašení negativními předpověďmi počasí se totiž nově připojilo ještě dosud neznámé strašení covidem. A tím rozhodně nechci virus bagatelizovat. Přípravy i realizace festivalu probíhaly v době, kdy se společenská pravidla hry uměla měnit i z hodiny na hodinu. Podstatné bylo, že na jaře, kdy ještě nikdo netušil, jak se situace bude vyvíjet, vyjádřili naši partneři v čele se skupinou PPF odhodlání Letní shakespearovské slavnosti podpořit. A když jsme pak konečně v červnu zahájili předprodej, bylo jasné, že si ani diváci nechtějí nechat aktuální ročník ujít. Svým zájmem předčili naše očekávání. Všem ze srdce děkujeme,“ říká umělecký ředitel Libor Gross.

Návštěvnost

Letní večery si na Slavnostech užilo celkem 62 341 diváků, z toho 31 200 v Praze, 9 141 v Brně, 13 000 v Ostravě a 9 000 v Bratislavě. Počasí přehlídce přálo, déšť znemožnil odehrát jen jediné představení. Tím byl v úplně poslední festivalový den Večer tříkrálový.

Co nás čeká příští rok?

„Není tajemstvím, že na právě skončenou sezónu byla plánována premiéra magické komedie Bouře v režii tandemu SKUTR. Známé okolnosti nám ji však nedovolily nazkoušet a odehrát. Těšit se na ni tedy budeme o něco déle, neboť zahájí ročník 2021. Doufáme, že se situace kolem koronaviru brzy uklidní. Tím, že jsme plenérová produkce, jsme měli přeci jen větší štěstí. Kolegům v kamenných divadlech držíme palce a přejeme jim klidnou nadcházející sezónu s diváky v rouškách či bez. Ale hlavně s diváky,“ dodává ještě Libor Gross.

Partneři

Generální partner:  skupina PPF

Hlavní partneři: HOME CREDIT, CETIN

Hlavní mediální partneři: PRÁVO, RÁDIO IMPULS, PRIMA

Partneři: STRABAG, HOFFMANN A ŽIŽÁK – OFICIÁLNÍ DEALER MERCEDES-BENZ, FILMSERVICELAUNDRYLAND PRAHA, HOTEL BELVEDERE PRAHA, ERPET, URBANLUX – VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR CROCS PRO ČR A SR, EASYTALK

Mediální partneři: GLANC, VLASTA, ROCK ZONE, NOVINKY.CZiPRIMA.CZ, SCENA.CZ

Ticketmaster
oficiální prodejce vstupenek
nejčastější dotazy
kontakt: help.ticketmaster.cz

PPF - generální partner Letních shakespearovských slavností