ukončit historii
středa 19.6.2024 19:42 hod.
Sen noci svatojánské, foto: Marek Velček, zdroj: © AGENTURA JAY

Pražská komorní filharmonie, foto: © PKF/Sára Saudková

Šéfdirigent Pražské komorní filharmonie Jakub Hrůša, foto: © PKF/Vít Kršul

William Shakespeare
Felix Mendelssohn-Bartholdy

Sen noci svatojánské

Podmanivé propojení divadla a hudby nabídnou koncem srpna dvě pražská představení hry Sen noci svatojánské. Projekt Pražské komorní filharmonie bude uveden ve spolupráci s Letními shakespearovskými slavnostmi a letos poprvé se odehraje pod širým nebem na zbrusu nové pražské scéně, v zahradě u terasy Jízdárny Pražského hradu.

Kouzelný Shakespearův text v podání populárních herců Sabiny Laurinové (Titanie), Oldřicha Víznera (Oberon) a Ivany Jirešové (Puk). Ty doprovodí Pražská komorní filharmonie, která pod širým nebem zahraje hudbu Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, zkomponovanou jako scénický doprovod právě k Shakespearově čarovné komedii.

Kompletní Mendelssohnův opus, včetně jeho nejslavnějších částí jako Svatební pochod či Tanec skřítků, přednese sopranistka Kateřina Kněžíková, mezzosopranistka Karolína Bubleová Berková a dětský sbor Bambini di Praga. Pražskou komorní filharmonii povede její mladý šéfdirigent Jakub Hrůša. Režisérem představení, nastudovaném v efektních kostýmech a v částečně hrané, poloscénické úpravě, je Tomáš Šimerda.


Termíny představení - program

Open-air premiéra:
30. srpna 2009
(zahrada u terasy Jízdárny Pražského hradu)

Repríza:
31. srpna 2009

Premiéra v rámci koncertů PKF:
10. ledna 2009
(Dvořákova síň, Rudolfinum)

Fotogalerie