ukončit historii
neděle 23.6.2024 10:57 hod.

Lístky na Shakespearovské slavnosti už v prodeji

Antonie Talacková jako Miranda (před Divadlem na Vinohradech, kde se zkouší Bouře), foto: Viktor Kronbauer, zdroj: © AGENTURA SCHOKV úterý 15. května začíná prodej vstupenek na oblíbený divadelní festival pod širým nebem - Letní shakespearovské slavnosti. Ty letos potrvají od 21.června do 14.září. Lístky lze koupit v síti Ticketpro, která je i tento rok exkluzivním předprodejem. Ceny zůstávají stejné jako loni: v Praze jsou vstupenky za 280, 440 a 650 Kč, v Brně za 250, 350 a 500 Kč.

Hromadné předplatné pro firmy a věrné diváky festivalu - letos poprvé zahájené už v dubnu – zatím naznačuje, že diváci mají zájem o všechny letošní tituly. Těch je na programu celkem pět. „Kromě obou premiér - Bouře s Janem Třískou v roli otroka Kalibana a česko-slovenské komedii Jak se vám líbí – se velmi dobře prodávají i všechny reprízy – Othello, Kupec benátský a Večer tříkrálový,“ uvedla mluvčí festivalu Magdalena Bičíková. Jen v Praze je plánováno 114 představení, z toho 33 na nové pražské scéně slavností, nádvoří Hudební fakulty AMU na Malostranském náměstí 13.

Podobně jako v předchozích letech, i tento rok proběhne současně s festivalem také MAXIMÁLNÍ FOTOGRAFIE – fotografická výstava ve veřejném prostoru, sestavená ze sbírky skupiny PPF, generálního partnera slavností. V jižních zahradách Pražského hradu tento rok uvidíme velkoformátové zvětšeniny fotografa Ivana Pinkavy. Výstava Salome, instalována v malebných hradních zahradách od 25. června do 14. září, představí slavné Pinkavovy „portréty“ i jeho méně známé snímky zátiší. Vstup na výstavu bude zdarma.

Dušan Jamrich jako Prospero a Zuzana Kajnarová jako Miranda (před Divadlem na Vinohradech, kde se zkouší Bouře), foto: Viktor Kronbauer, zdroj: © AGENTURA SCHOK

Více informací o programu a vstupenkách na www.shakespeare.cz.


> zpráva ke stažení zde [PDF 64 kB]15. května 2007

PRESS


Tiskové informace a mediální servis LSS 2007:

Magdalena Bičíková
Jana Bryndová

Kontakt: magdalena@shakespeare.cz
Tel: 420 226 200 833