ukončit historii
středa 24.4.2024 23:10 hod.

Marián Zednikovič (15.8. 1951-5.5. 2007)

Marián Zednikovič, foto: Pavel Mára, zdroj: © AGENTURA SCHOKV sobotu 5. května zemřel po dlouhé nemoci Marián Zednikovič. Absolvent VŠMU v Bratislavě, jeden ze zakládajících členů Divadla Astorka Korzo´90 stál od roku 2001 v čele slovenské části Letních shakespearovských slavností.

Svůj talent a energii zde projevil jako producent i herec: z jeho úspěšných projektů připomeňme Kupce benátského, kde ztvárnil titulní roli benátského kupce Antonia. Inicioval rovněž vznik inscenace Jak se vám líbí, jejíž česká premiéra bude letos v srpnu. Posledním představením, pod kterým je Marián Zednikovič podepsán, je Sen noci svatojánské: to bude poprvé uvedeno 1. července na Bratislavském hradě, v České republice bude na programu až příští rok.

„Vždy mi lichotilo, když si mě lidé pamatovali a spojovali mě se jménem nějaké postavy,“ poznamenal v jednom z posledních rozhovorů pro slovenský časopis Život. „Doteď jsem nedostal žádný negativní dopis, ani na mě nikdo na ulici škaredě nepokřikuje. Dělá mi dobře, když mě lidé ještě dnes poznávají a spojují mě s něčím příjemným,“ uvedl Marián Zednikovič. Jeho osobnost, stejně jako profesionální přínos česko-slovenskému divadlu, byly výjimečné – nezapomeneme na něj.

> zpráva ke stažení zde [PDF 60 kB]5. května 2007

PRESS


Tiskové informace a mediální servis LSS 2007:

Magdalena Bičíková
Jana Bryndová

Kontakt: magdalena@shakespeare.cz
Tel: 420 226 200 833